V nejbližší době neplánujeme žádná štěňátka. / 

We don't plan any litters in the near future. 

**********************************
 
 
 

VELKÝ ŠVÝCARSKÝ SALAŠNICKÝ PES

Přemýšlíte o koupi Velkého švýcarského salašnického psa?

Přečtěte si nejdřív následující řádky a zkuste si odpovědět na naše otázky...

  • Velký švýcar je obří plemeno a z malého štěňátka vyroste pes vážící 50-60kg kllidně během jednoho roku. Na druhou stranu takto velké plemeno mentálně dospívá až v období kolem 3-4 let. Jste připraveni na velikost dospělého psa a jste schopní a ochotní mu dát čas, prostor a péči, které potřebuje?

  • Velký švýcar je od přírody pes, který může být rezervovaný k cizím věcem a lidem. Pokud z něj tedy chcete mít nejen hlídače, ale také pohodového rodinného společníka, tak jej musíte od štěněcího věku seznamovat s novým okolím, domácími zvířaty, novými lidmi, věcmi, dopravním ruchem ve městě, zkrátka dopřát mu poznat všechny možné situace, se kterými se pak bude v životě setkávat. Tento pes není rozhodně určen pro život v kotci nebo na to, aby trávil čas o samotě na zahradě, chce se účastnit každodenního rodinného života! Jste ochotni mu zajistit včasnou socializaci a poté také výchovu a výcvik a dopřát mu potřebný kontakt s jeho rodinou?

  • Velký švýcar je přes svoji mohutnou stavbu těla zejména v období růstu (první 1-2 roky života) velmi zranitelný. Vzhledem k tomu, že jeho kostra musí v dospělosti nosit 50-60kg váhy, je nutné aby štěně a dospívající pes měli ideální podmínky k získání pevné kostry - tzn. nezatěžovat psa v období růstu dlouhými procházkami, náročným během, skoky přes překážky apod., také krmit kvalitní stravou (BARF, superprémiové a ultraprémiové granule určené pro velká plemena) a z důvodu růstu a vývinu kloubů je také nutné psovi zajistit pelíšek nebo boudu v závětrném místě, nenechat ho ležet na studené podlaze. Jste připraveni tyto nezbytnosti pro Vašeho psa zajistit?

  • A nakonec nejen pořízení, ale hlavně péče o takto velké plemeno není levná záležitost. Nejedná se pouze o měsíční náklady na krmivo, ale také veterinární přípravky a péči např. na ošetření proti klíšťatům a blechám, nebo také nečekané výdaje při zdravotních komplikacích (např. úraz nebo torze žaludku, která velká plemena postihuje častěji než ta malá apod.). Počítejte prosím s těmito náklady ve Vašem rodinném rozpočtu než se pro tohle plemeno rozhodnete!