Štěňátka odchováváme pro radost jednou za několik let, protože nás to baví a je to našim koníčkem. Komerční odchov na více fenách několikrát do roka u nás rozhodně nenajdete! Štěňátkům věnujeme veškerou pozornost, dáváme jim nadstandardní péči a totéž očekáváme také od jejich nových majitelů, které pečlivě vybíráme. Štěňátko novému zájemci rezervujeme až po osobním setkání (pokud je možné), nikdy ne jen přes telefon nebo email! Proto jsou naše štěňátka závazně rezervována většinou až po 5.týdnu věku. Nejde nám o rychlou rezervaci nebo prodej štěněte prvnímu zájemci, ale hledáme spolehlivé lidi, kteří budou mít svého psa rádi po celý život a ochotně mu zajistí vše, co potřebuje. Od nových majitelů očekáváme, že zůstaneme v kontaktu a průběžně budeme mít informace o vývoji štěněte a to i v dospělosti. 

 

My jim za to nabízíme štěňátka s dobrými zdravotními předpoklady po zdravotně prověřených rodičích, odchovaná v rodinném prostředí v domě se zahradou a maximálně socializovaná úměrně jejich věku. Štěňátka odchováváme v domě, aby byla odmalička zvyklá nejen na přítomnost a kontakt člověka, ale také na veškeré zvuky domácnosti (TV, vysavač apod.). Od věku cca 3-4 týdnů štěňátka pravidelně tráví čas také venku na zahradě nebo v naší ulici, kde si zvykají na venkovní prostředí a zvuky, učí se základním hygienickým návykům, potkávají nové lidi, další zvířata, jiné psy apod. Štěňátka také začínáme zvykat na obojek, chůzi na vodítku, cestování autem, pobyt v přepravce (kleci) a krátkodobé odloučení od mámy a smečky při samostatných procházkách. Našim cílem je štěňátko co nejvíce připravit na život v nové "smečce" a maximálně mu tak usnadnit příchod do jeho nového domova. 

 

Naše štěňátka od nás odcházejí nejdříve ve věku dovršených 8 týdnů, čipovaná a očkovaná, dostanou EU Pet Passport a samozřejmě průkaz původu. Novým majitelům rádi poradíme ohledně krmení, výchovy a výcviku, pomůžeme na výstavách, případně s uchovněním a v dospělosti také při výběru budoucího chovného partnera. Naše štěňátka pro nás zůstávají navždy 'naše'!

 

Informace o našich plánovaných vrzích najdete v menu vlevo.