V nejbližší době neplánujeme žádná štěňátka. / 

We don't plan any litters in the near future. 

**********************************
 
 

ENTLEBUCHSKÝ SALAŠNICKÝ PES

Přemýšlíte o koupi Entlebuchského salašnického psa?

  • Entlebuchský salašnický pes je živý, temperamentní, sebejistý a nebojácný pes, je dobromyslný a na své rodině velmi závislý.  Potřebuje se účastnit rodinného života, není to pes do kotce.

  • K cizím se může chovat mírně nedůvěřivě a od útlého věku vyžaduje řádnou socializaci. Tu by měl úměrně svému věku dostat již od chovatele, protože doba od 6. - 12. týdne věku štěněte je tím nejdůležitějším tzv. vštěpovacím obdobím v životě psa. Co štěně v té době pozná, zažije, uvidí, to mu v budoucnu přijde jako samozřejmá věc, s kterou nebude mít problém a které se nebude bát.

  • Entlebušský salašnický pes potřebuje vyrovnaného, důsledného a sportovně založeného pána, který mu dá odpovídající zaměstnání. Entlík vám za to bude neúnavným společníkem, který s vámi s radostí vyrazí na celodenní tůru do hor, bude s vámi denně chodit běhat, bude se ochotně učit novým cvikům a nadšeně vám je pak dokola bude předvádět. Zkrátka bude vždy pro jakoukoliv aktivitu, kterou jeho pán vymyslí. 

  • Entlík určitě není vhodný pro lidi, kteří si chtějí pořídit jen líbivé módní plemeno a jediné, co od něj očekávají je, že bude doma ležet na gauči a trpělivě čekat, jestli jeho pán bude mít náladu se mu věnovat. Tento pes potřebuje pravidelné zaměstnání a fyzickou aktivitu! 

  • Entlebuch, i když tak možná na první pohled nevypadá, je díky své povaze a temperamentu ideální pes na různé psí sporty - poslušnost, obedience, záchranařina, obrana apod. 

 
 
 

* V nejbližší době neplánujeme žádná štěňátka / We don't plan any litters in the near future *