Naši úspěšní áčkoví odchovanci ESP / Our successfull ECD A offspring

10.12.2016 14:34

 

V posledních měsících jsme dostali spoustu krásných zpráv od majitelů našich áčkových Entlebuších štěňat, o které bychom se rádi podělili i tady. Jsme moc hrdí na náš odchov a také moc děkujeme majitelům našich štěňat za čas a péči, kterou jim věnují!

 

  • After Party Swiss Tricolor - úspěšně složené zkoušky z výkonu ZOP, ZZO, ZM :)

 

  • Athos Magnificent Swiss Tricolor - v USA úspěšně prošel 'Temperament & Conformation Evaluation' a také 'Herding Instinct Test', oba dva jako jeden z mála přezkušovaných psů s hodnocením Výborně!!!

 

  • April Schatzi Swiss Tricolor - získáním posledního titulu CACIB splnila podmínky pro udělení titulu C.I.B. Interchampion a úspěšně tak zakončila další etapu své výstavní kariéry :)
 
Velká gratulace všem!!!
 
*****
 
In past few months we've received many great news about our Entlebucher A offspring which we'd like to share also here. We're very proud of them and would like to say big thanks to their owners for the time and care they dedicate to them!
 
  • After Party Swiss Tricolor - successfully passed ZOP, ZZO and ZM exams :)

 

  • Athos Magnificent Swiss Tricolor - in USA successfully passed Temperament & Conformation Evaluation and also Herding Instinct Test and both of them with Excellent results!!!

 

  • April Schatzi Swiss Tricolor - managed to get her last CACIB title needed for International Champion of Beauty title C.I.B and successfully reached next level of her exhibition carrier :) 
 
Big congratulations to all!!!
 
 
 
Ch. Athos Magnificent Swiss Tricolor with his co-owner and handler Anna 
 
 
 
 
 
 
www.seznam.cz, www.centrum.cz, www.najisto.cz, www.google.com,